Про палац

28 травня 1988 року Палац культури «Дружба» гостинно відкрив свої двері відвідувачам, ставши центром культурного життя Одеського припортового заводу та міста Южне.ПК виділяє належну увагу відпочинку городян та проведенню масових театралізованих свят: "Масляна", козацькі гуляння "Південне коло", "Івана купала", програми для молоді шоу наречених "Місто кохання", фотовиставки "Все про любов" та дитячих програм - шоу повзунів, "Міні міс" та "Міні містер" Южного, концерти, ранки для дітей-інвалідів та багатодітних сімей, вечори відпочинку для афганців, чорнобильців біля міського пам'ятника. У 2012 році режисерською колегією було запропоновано та проведено декілька акцій - створен оберіг Южного на розважальній програмі "Моя держава Україна", парад вишиванок та парад вишитих рушників "Душа мого народу рушники", відкриття арки "Степова веселка".

Не змінює ПК і традиції проводити різноманітні фестивалі та конкурси, такі як:


* Фестиваль українського народного мистецтва "Україна, ЙоЙ!"
 Концепція фестивалю: 2-денний захід. Включає в себе серію майстер-класів та виставку-продаж виробів народного мистецтва.
 Мета фестивалю: показати жителям міста роботи майстрів у заданих темою фестиваля видах народного мистецтва різних регіонів України; популяризація української народотворчості серед жителів м.Южного; створення простору для обміну інформацією та досвідом запрошених і місцевих майстрів.
 Історія фестивалю:
1-й - 2009 рік, тема - вишиванка.
2-й - 2010 рік, тема - флористика.
3-й - 2011 рік, тема - писанка, витинанка, мотанка.
4-й - 2012 рік, тема - ковальство.
5-ф - 2013 рік, тема - плетення з соломи та ковальство.
 Географія майстрів-учасників фестивалю: Ужгород, Шостка, Вінниця, Житомир, Суми, Львів, Київ, Могильов-Подільськ, Черкаси, Дніпропетровськ, Одеса, Сімферополь, Дніпродзержинськ, Умань, Ізюм, Броди, Миколаїв.
 Фестиваль українського народного мистецтва "Україна,ЙоЙ!" має перевірену організаційну схему проведення і наповнення двох фестивальних днів та велику кількість потенційних тем для наступних фестивалів.

* Фестиваль джазової музики "СОСО.ДЖАЗ..."/пам'яті С.Іремашвілі/
 Ще наприкінці ХХ століття в Южному була започаткована традиція щорічних джазових фестивалів. На жаль...привід для такої ідеї був сумний, бо з життя пішов музикант Сосо Іремашвілі. На щастя...за своє буття ця людина встигла багато, тому нові музичні зустрічі відбуваються знову і знову.
 Джазовий шлях фестивалю, довжиною в півтора десятиріччя, пам'ятає юнаків та дівчат захоплених музикою: від учнів Сосо до вихованців відомих колективів - Ростовської дитячої джазової школи імені Кіма Назарєтова, дитячого джаз-оркестру Олександра Гебеля з Кривого Рогу, Одеського молодіжного біг-бенду Миколи Голощапова в різних складах та форматах.
 Афіша фестивалю знається на джазових легендах - тут грали Юрій Кузнєцов та Ігор Бутман, Олексій Козлов та Сергій Манукян, Інвер Ізмайлов та Тетяна Боєва...
 Безліч українських джазменів та гуртів виступали на сцені концертної зали і атмосфера свята завжди була наповнена вдячною енергією глядачів.
 Що може бути чарівніше живого звуку справжньої музики! Традиціїї понад усе. Все буде джаз!

 * Всеукраїнський турнір зі спортивних бальних танців "Чорноморський бал".

Сьогодні Палац культури - це:

 • — 17 колективів художньої самодіяльності, в яких займається 700 учасників, 450 з них – діти. 7 колективів мають почесне звання «Народний», 5 колективів – «Зразковий»;
 • — успішні виступи аматорських колективів на багатьох Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях – конкурсах, серед яких «Сорочинський ярмарок» на Полтавщині, «Відкрита Європа» в Росії,  «Байда» у м. Тернополі, «Україна зблизька» у Польщі, «Південний експрес» у Ялті, «Ігало» у Чорногорії, фестивалі української культури в Греції, Угорщині та Канаді;
 • — концертна зала на 1000 місць;
 • — виставкова зала на 250 місць;
 • — зала урочистих подій на 200 місць;
 • — 20 кімнат для занять колективів художньої самодіяльності;
 • — методичний кабінет;
 • — студія звукозапису;
 • — відеостудія;
 • — кафе „Білий контрабас”;
 • — щорічно 280-300 масових заходів, що відвідують більш ніж 160 тисяч глядачів;
 • — ПК має збірну вуличну сцену /9м х 7,5м/;
 • — ПК - дипломант I ступеню Всеукраїнського огляду-конкурсу культурно-освітніх закладів профспілок України.Вiдео

   Захід"Івана Купала"

   Захід ПК "Козацькі забави"

   Захід ПК "Масляна"

   Захід ПК "Новий рік"

   Захід ПК "Пасха"

   Захід ПК "Різдво"

   1988-1993

   1994-1998

   1999-2003

   2004-2008

   2009-2013

   Шоу невест 2011

   День города 2013

   Джаз 2013

   Ивана Купала 2013

   Масляна 2013

   Пасхальни гаивки 2013

   Святий Миколай 2013

   Украино ЙОЙ 2013

   Шоу невест 2013

   День города 2014

   День культработника 2014

   День химика 2014

   Джаз 2014

   Кукольный кос пираты 2014

   Мини мисс 2014

   Новогодний утренник 2014

   Великодні гаївки 2014

   Лялькова вистава "Підводне свято" 2015

   Масляна 2015

   Новогодний утренник 2015

   Шевченко 2015Фото